18 Niedziela Zwykła 31. 07. 2022 r.

30 lipca 2022, godz.2151
  1. Przeżywamy dziś 18 Niedzielę Zwykłą. Liturgia wzywa nas dzisiaj do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
  2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny polecajmy w naszych modlitwach miłosiernemu Bogu.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza Niedziela miesiąca. Z Sakramentu Pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od  godz.  17.00 do godz. 18.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  4. Członków Wspólnoty Żywego Różańca zapraszam w przyszłą Niedzielę do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o  godz.  12.00, a po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili Święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości, a więc życia wiecznego i oglądania na wieki Boskiego Oblicza.
  6. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszam wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej. Szczegóły i informacje na temat 42. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę oraz o zapisach na pielgrzymkę wywieszone są na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Rafał Mrzygłód zam. Borzygniew i Ewelina Żałobniak Zabłoto – zapowiedź trzecia.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Andrzej Broniewicz. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku życzę, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.