1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18. 02. 2024 R.

17 lutego 2024, godz.2208
  1. Rokrocznie w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.
  2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą nam w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcam.
  3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00.
  4. Informuję, że Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w naszej parafii w 4 Niedzielę tegorocznego okresu Wielkiego Postu, 10 marca.
  5. Jutro, tj. w poniedziałek, w parafii pw. Świętej Trójcy we Wrocławiu przy ul. Krzyckiej o godz. 19.00 odbędzie się dekanalna spotkanie synodalne. Wszystkich tworzących naszą parafialną grupę synodalną zapraszam do wspólnej modlitwy i uczestnictwa w tym spotkaniu.
  6. W czwartek, 22 lutego, przypada Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, Papieżu Franciszku.
  7. W piątek, 23 lutego, Pan Sołtys Marek Żądło zaprasza, nas na spotkanie w którym będzie także brała udział Pani Wójt. Spotkanie będzie miało miejsce w sali GOK-u o godz. 19.00. Natomiast w sobotę, 24 lutego, Pan Sołtys zaprasza i prosi o pomoc osoby chętne do sprzątania palcu zabaw przy ul. Wrocławskiej. Sprzątanie rozpocznie się o godz. 10.00.
  8. Przyszła Niedziela, zwana Niedzielą „Ad Gentes”, jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji po Mszach Św. prowadzona będzie zbiórka na wsparcie projektów misyjnych realizowanych przez dzieło pomocy misjonarzom posługującym w Afryce.
  9. Również za tydzień zapraszam wszystkich naszych najmłodszych parafian na Mszę Świętą o godz. 12.00. Tradycyjnie będzie nam towarzyszyć w modlitwie nasza schola dziecięca, a kazanie będzie dedykowane szczególnie do dzieci.
  10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, obfitego Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.