18 Niedziela Zwykła 01.08.2021 r.

1 sierpnia 2021, godz.0617
  1. Przeżywamy dziś 18 Niedzielę Zwykłą.
  2. Dzisiejsza Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca. Msza Święta o 12.00 w int. Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Dziś na polecenie Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, zgodnie z zaleceniem KEP, przeprowadzona będzie po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej dla naszych Sióstr i Braci poszkodowanych w nawałnicach, które nawiedziły Polskę, Niemcy, Belgię i Holandię. Celem tej akcji jest okazania konkretnego wsparcia poszkodowanym w wyniku tych niszczycielskich zjawisk przyrody.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Św. Jana Marię Vianneya, Piątek: Święto Przemienienia Pańskiego, Sobota: Bł. Edmunda Bojanowskiego.
  5. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota oraz pierwsza Niedziela miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do godz. 18.00. W tym czasie okazja do skorzystania ze Spowiedzi Świętej, a później Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana tradycyjnie w intencji naszych drogich zmarłych w ramach Mszy Świętej zbiorowej.
  7. Na czas wakacji w miesiącu sierpniu dekretem Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego zostaje skierowany do pomocy duszpasterskiej Natan Korsak-Kędzierski. Księdzu Neoprezbiterowi życzymy dobrego i owocnego pobytu wśród nas.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mateusz Mikołajczak zam. Mieczków i Alicja Ożga zam. Kostomłoty – zapowiedź trzecia, Dominik Dziedzic zam. Kąty Wrocławskie i Marta Janiec zam. Zabłoto – zapowiedź druga oraz Grzegorz Drozdek zam. Kostomłoty i Sylwia Kmiecik zam. Strzelin – zapowiedź pierwsza.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień i na czas wakacji oraz urlopów. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.