10 Niedziela Zwykła – 06.06.20201 r.

5 czerwca 2021, godz.2226

1. Niedzielna Eucharystia jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała i codziennych precesji eucharystycznych. Zapraszam więc do licznego udziału w tych procesjach zarówno dzieci jak i młodzież naszej parafii, a do przygotowania asysty tych procesji proszę w tym tygodniu mieszkańców poszczególnych miejscowości i tak: w poniedziałek mieszkańców Wichrowa, we wtorek mieszkańców Zabłota, w środę mieszkańców Jenkowic, w czwartek mieszkańców Kostomłot. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym też dniu na wieczornej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa wianków.
3. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, 3 czerwca, rozpoczęła się we wszystkich dekanatach naszej Archidiecezji adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa przez całą oktawę Bożego Ciała. W naszej parafii adoracja została wyznaczona w najbliższy czwartek. Rozpocznie się ona Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i potrwa do godz. 18.00. Zachęcam do wspólnej oraz indywidualnej modlitwy w tym dniu.
4. W piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte w tym dniu będziemy sprawować o godz. 1700 w Wichrowie i wieczorna Msza Święta w Kostomłotach o godz. 18.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, biskupi wraz z wiernymi Kościoła w Polsce, dokonają odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. We wszystkich parafiach w Polsce – także i w naszej – uczyńmy ten sam gest zgodnie z postanowieniem zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.
5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.
6. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Zapraszam bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
7. W przyszłą Niedzielę wypada 13 czerwca, a więc nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 17.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej, oraz oprawę liturgiczną Różę Różańcową p. Henryka Ciołka. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy to 4 zł.
8. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom niosącym baldachim, a przede wszystkim Wam, drodzy parafianie i goście za obecność, która była wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Kamil Lach, zam. Lasek i Jolanta Chytla, zam. Kostomłoty – zapowiedź trzecia.
11. Bardzo proszę pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych w kościele, a więc: o obowiązujących nas maseczkach, dystansie i dezynfekcji. W kościele mamy limit 25 osób, plus osoby w pełni zaszczepione. Dbajmy o siebie i w imię miłości bliźniego nie stwarzajmy zagrożenia dla innych.
12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.