10 NIEDZIELA ZWYKŁA 11. 06. 2023 r.

10 czerwca 2023, godz.1941
  1. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam więc do licznego udziału w tych procesjach zarówno dzieci jak i młodzież naszej parafii, a do przygotowania asysty tych procesji proszę w tygodniu mieszkańców poszczególnych miejscowości i tak: w poniedziałek mieszkańców Wichrowa, we wtorek mieszkańców Zabłota, w środę mieszkańców Jenkowic, w czwartek mieszkańców Kostomłot. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą i realną obecność Chrystusa w eucharystycznych postaciach, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. W tym dniu będzie miał również miejsce obrzęd pobłogosławienia wianków.
  2. Jeszcze raz pragnę gorąco i serdecznie podziękować za udział w tegorocznej procesji Bożego Ciała, zwłaszcza tym osobom i rodzinom, które wzięły udział w budowie i dekorowaniu czterech ołtarzy na trasie naszej procesji. Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji: ministrantom, asyście, Panu organiście, niosącym chorągwie, baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom komunijnym i rocznicowym.
  3. W najbliższy wtorek wypada 13 czerwca, a więc kolejne nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o asystę przy figurce Matki Bożej Fatimskiej oraz podanie intencji Różę Różańcową p. Marka Krycińskiego. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  4. W piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  5. W sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  6. Przyszła Niedziela to 3 Niedziela miesiąca, zapraszam więc wszystkie dzieci na Msze Świętą o godz. 12.00, która będzie sprawowana z oprawą muzyczną naszej scholii dziecięcej oraz kazaniem dedykowanym do naszych najmłodszych parafian.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Piotr Mudry, Wilków Średzki i Kamila Popielarz, zam. Kostomłoty – zapowiedź druga ; Przemysław Motyl, zam. Zabłoto i Ewa Pałka, zam. Kobylniki – zapowiedź trzecia ; Marcin Sawicz, zam. Ligota Prószkowska i Dominika Suszyńska, zam. Wichrów – zapowiedź trzecia ; Bartosz Zelny, zam. Kostomłoty i Martyna Gąsiewska, zam. Lublin – zapowiedź trzecia.
  8. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na ten tydzień.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.