11 Niedziela Zwykła 13.06.2021 r.

12 czerwca 2021, godz.2132
  1. Przeżywamy dziś 11 Niedzielę Zwykłą. Pan Jezus mówi nam dzisiaj w Ewangelii o Królestwie Bożym, które jest jak małe ziarno gorczycy, które początkowo, choć małe i niewidoczne, staje się w końcu wielkim drzewem. Innymi słowy, dziś dowiadujemy się, że dobro zawsze zwycięża zło, a nasza wiara, jeśli jest otwarta na współpracę z łaską, może dokonywać wielkich rzeczy.
  2. Dziś wypada 13 czerwca, a więc nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o 1700 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej, oraz oprawę liturgiczną Różę Różańcową p. Henryka Ciołka. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy to 4 zł.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika, Czwartek: Św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  4. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęconym Sercu Pana Jezusa. Zapraszam bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o 1800, natomiast w Niedzielę o godz. 1630.
  5. W tym tygodniu rozpoczną się prace rewitalizacyjne (remontowe) na naszym cmentarzu w Kostomłotach przy Pomniku Ofiar Terroru Hitlerowskiego. Koszt tej inwestycji to 200 tysięcy złotych. Finansowanie w 100% ze środków zewnętrznych, które pozyskała nasza Gmina. Bardzo proszę o uwagę i ostrożność przy poruszaniu się na terenie naszego cmentarza w czasie prowadzenia tych prac.
  6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.