11 NIEDZIELA ZWYKŁA 18. 06. 2023 r.

17 czerwca 2023, godz.2159
  1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego.
  2. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na wieczorną Msze Świętą o godz. 18.00.
  3. W sobotę, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Prawdy Bożej, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
  4. Dużymi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach nie tylko podziwiać piękno, ale oddać cześć Panu całego stworzenia. Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego zostanie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 8.15. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy w tym dniu.
  5. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda Niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić.
  6. Dnia 12 lipca w Osieku organizowany jest Dzień Seniora. Zapraszamy do uczestnictwa w tym spotkaniu. Zapisy u pana Sołtysa lub w GOK-u.
  7. W maju przyszłego roku rozpocznie się Synod Archidiecezji Wrocławskiej, którego cele są następujące: doświadczyć spotkania z Bogiem we wspólnocie Ludu Bożego; rozeznać, przemyśleć i przeorganizować kształt struktur kościelnych dla odnowy wiary i owocnej misji; zarysować wizję życia Kościoła, która pozwoli wyprzedzać nadchodzące wydarzenia oraz wspólnie przeżyć Jubileusze Kościoła Powszechnego w roku 2025 i 2033. W każdej Parafii do końca czerwca ma zostać powołany Zespół Synodalny, który będzie częścią Synodu poprzez modlitwę, dzielenie się Słowem Bożym, konferencje oraz możliwość zgłaszania praktycznych propozycji zmierzających do poprawy sytuacji duszpasterskiej w naszej Archidiecezji. Spotkania będą odbywały się od września raz w miesiącu. Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się do dnia 25 czerwca.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Piotr Mudry, zam. Wilków Średzki i Kamila Popielarz, zam. Kostomłoty – zapowiedź trzecia.
  9. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na ten tydzień.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.