12 NIEDZIELA ZWYKŁA 19. 06. 2022 R.

19 czerwca 2022, godz.1116
  1. Dziś przypada dwunasta Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej Niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała i codziennych precesji eucharystycznych. Zapraszam więc do licznego udziału w tych procesjach zarówno dzieci jak i młodzież naszej parafii, a do przygotowania asysty tych procesji proszę w tym tygodniu mieszkańców poszczególnych miejscowości i tak: w poniedziałek mieszkańców Wichrowa, we wtorek mieszkańców Zabłota, w środę mieszkańców Jenkowic, w czwartek mieszkańców Kostomłot. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym też dniu na wieczornej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd pobłogosławienia wianków.
  3. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
  4. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca, będzie to również Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która to Uroczystość jest także Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszam na Mszę Świętą o godz.  18.00, w czasie której będziemy się między innymi modlić w intencji ojców. Żyjącym będziemy wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę w niebie.
  5. W piątek, 24 czerwca, przypada Uroczystość Naradzenia Św. Jana Chrzciciela Głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz.  8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  7. W sobotę 25 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  8. Trwamy w miesiącu czerwcu, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe po Mszy Św. wieczornej o godz.  18.00, natomiast w Niedzielę czerwcówki o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Zbigniew Grabowski Kostomłoty i Justyna Bobowska zam. Jaroszów – zapowiedź pierwsza.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Teresa Gładysz. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą niedzielę oraz Gość Extra w całości poświęcony tajemnicy Eucharystii i obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  12. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała: rodzinom przygotowującym poszczególne ołtarze na trasie naszej procesji, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom niosącym baldachim, a przede wszystkim Wam, drodzy parafianie i goście za obecność, która była wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który nieustannie żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim za wszystko składam z serca płynące: Bóg zapłać.
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.