12 Niedziela Zwykła 20.06.2021 r.

19 czerwca 2021, godz.2203
  1. Przeżywamy dziś 12 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Czwartek: Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela Głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej.
  3. W środę przypada Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o 18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich Ojców w naszej parafii, aby wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
  4. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęconym Sercu Pana Jezusa. Zapraszam bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o 18.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, katechetów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
  6. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej informuje nas o wciąż zdarzających się próbach wyłudzenia pieniędzy od osób starszych przez różnego rodzaju oszustów. Średzcy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o zachowanie ostrożności podczas rozmowy telefonicznej z osobami podającymi się za krewnych, którzy nagle znaleźli się w trudnej sytuacji i proszą o pilną pomoc finansową. Ostrzeżmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod różnego rodzaju członków rodziny. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili czasem dorobek całego swojego życia.
  7. Zgodnie z wytycznymi Wydziału Katechetycznego naszej Archidiecezji przypomina się rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego, a nie po wakacjach. Najlepiej zatem uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły lub jeszcze przed wakacjami, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.
  8. Sprawy gospodarcze: w minionym tygodniu zostały wymienione drzwi wejściowe do naszej kaplicy cmentarnej. Bardzo dziękuję wykonawcy, ekipie montującej oraz przede wszystkim ofiarodawcom i sponsorom tej inwestycji. Bóg zapłać za dobre serce i troskę o naszą wspólnotę parafialną.
  9. W najbliższą środę oraz piątek zapraszam na próbę liturgiczną do naszego kościoła dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej, która będzie miała miejsce 11 lipca bieżącego roku.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Kajetan Kural, zam. Krośnice i Justyna Jaszczuk, zam. Kostomłoty – zapowiedź pierwsza.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Genowefa Matecka. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.