12 Niedziela Zwykła 21.06.2020 r.

20 czerwca 2020, godz.2010
  1. Przeżywamy dziś 12 Niedzielę Zwykłą.
  2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  3. W środę, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela Głównego Patrona naszej Archidiecezji. W Litanii do Wszystkich Świętych Św. Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. W tym dniu Msza Święta będzie sprawowana w Wichrowie o godz. 17.00, natomiast w Kostomłotach o godz. 18.00.
  4. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. W tym roku nie będzie tradycyjnej Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, zapraszam natomiast dzieci, młodzież wraz z rodzicami, opiekunami na wspólną modlitwę w ramach wieczornej Mszy Świętej w najbliższy piątek o godz. 18.00.
  6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na ewentualny urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda Niedziela jest drogowskazem na wakacyjnych drogach..
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Kamil Żyła, zam. Kostomłoty i Karolina Szydłowska, zam. Kostomłoty – zapowiedź druga, oraz Piotr Gromek zam. Świdnica i Klaudia Kołodziej, zam. Kostomłoty – zapowiedź druga, Paweł Kozłowski, zam. Kostomłoty i Bożena Siejak, zam. Siemianowice Śląskie – zapowiedź pierwsza.
  8. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożony jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.