12 NIEDZIELA ZWYKŁA 25. 06. 2023 R.

24 czerwca 2023, godz.2214
  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Zapraszam na ostanie nabożeństwo czerwcowe w najbliższy piątek o godz. 18.00.
  2. W czwartek, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Złożone tego dnia ofiary na tacę przeznaczone zostaną na tzw. Świętopietrze czyli na posługę apostolska i charytatywna Ojca Świętego Franciszka.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Bożej Matki.
  4. W sobotę Msza Święta w kaplicy w Zabłociu o godz. 9.00, a potem tradycyjnie odwiedziny chorych.
  5. W przyszłą Niedzielę wypada pierwsza Niedziela miesiąca. Zapraszam serdecznie Wspólnotę Żywego Różańca do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godz. 12.00, a potem zmiana tajemnic różańcowych.
  6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda Niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić.
  7. Dnia 12 lipca w Osieku organizowany jest Dzień Seniora. Zapraszamy do uczestnictwa w tym spotkaniu. Zapisy u pana Sołtysa lub w GOK-u.
  8. W maju przyszłego roku rozpocznie się Synod Archidiecezji Wrocławskiej, którego celem jest m.in. przemyśleć i przeorganizować kształt struktur kościelnych dla odnowy wiary i owocnej misji; zarysować wizję życia Kościoła, która pozwoli wyprzedzać nadchodzące wydarzenia oraz wspólnie przeżyć Jubileusze Kościoła Powszechnego. W każdej Parafii do końca czerwca ma zostać powołany Zespół Presynodalny, który będzie częścią Synodu poprzez modlitwę, dzielenie się Słowem Bożym, konferencje oraz możliwość zgłaszania praktycznych propozycji zmierzających do poprawy sytuacji duszpasterskiej w naszej Archidiecezji. Spotkania będą odbywały się od września raz w miesiącu. Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się do końca czerwca.
  9. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na ten tydzień.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.