13 NIEDZIELA ZWYKŁA 26. 06. 2022 R.

25 czerwca 2022, godz.2107
  1. Przeżywamy dziś 13 Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. Rozpoczęły się wakacje, więc życzę dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym: radosnych, bezpiecznych wakacji. Niech ten czas będzie dla każdego z nas czasem wypoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Czasem, w którym więcej uwagi poświęcamy swoim najbliższym. Nie zapominajmy o Niedzielnej Mszy św., codziennej modlitwie, czy lekturze ciekawej, religijnej książki. Zechciejmy także odwiedzać świątynie w miejscach w których będziemy wypoczywać.
  2. W związku z wakacjami, pragnę przypomnieć i poinformować o wakacyjnej zmianie godzin odprawiania Mszy św. w Niedzielę. Od najbliższej Niedzieli, przez cały lipiec i sierpień Msze Św. będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów) i o godz. 12.00.
  3. W środę, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie.
  4. Zbiórka na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego Franciszka tzw. ŚWIĘTOPIETRZE wyjątkowo przeniesiona zostaje z Uroczystości Świętych Piotra i Pawła na najbliższą Niedzielę 3 lipca. Zbiórka zostanie przeprowadzona do puszek przy wyjściu z kościoła.
  5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. Z Sakramentu Pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz.  17.00 do godz. 18.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  6. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy również modlić się w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Trwamy w miesiącu czerwcu, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 do czwartku włącznie. Dzisiaj w Niedzielę czerwcówka o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Zbigniew Grabowski zam. Kostomłoty i Justyna Bobowska zam. Jaroszów – zapowiedź druga, oraz Łukasz Wardzyk zam. Kostomłoty i Sandra Gruszczyńska zam. Rakoszyce – zapowiedź pierwsza.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą niedzielę oraz Gość Extra w całości poświęcony tajemnicy Eucharystii i obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  10. Szczegóły i informacje na temat 42. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę oraz o zapisach na pielgrzymkę wywieszone są na tablicy ogłoszeń.
  11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzę umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.