13 Niedziela Zwykła 27.06.2021 r.

26 czerwca 2021, godz.2235
  1. Przeżywamy dziś 13 Niedzielę Zwykłą. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede wszystkim zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, możemy być pewni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Ireneusza, Wtorek: Św. Apostołów Piotra i Pawła, Sobota: Św. Tomasza Apostoła.
  3. We wtorek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, Papieżu Franciszku, ks. Abp Józefie i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. Taca zbierana w tym dniu w naszych świątyniach przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  4. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota oraz pierwsza Niedziela miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosić o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do godz. 18.00. W tym czasie będzie okazja do skorzystania ze Spowiedzi Świętej, a później Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana tradycyjnie w intencji naszych drogich zmarłych w ramach Mszy Świętej zbiorowej. W sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece naszą codzienność.
  6. W przyszłą Niedzielę jako pierwszą Niedzielę miesiąca zapraszam Wspólnotę Różańca Świętego na Mszę Świętą o 12.00, a po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Ze względu na rozpoczynający się czas wakacji chciałbym poinformować, że w miesiącu lipcu i sierpniu zmienia się plan Niedzielnych Mszy Świętych. Msze Święte będą sprawowane o 8.00, godz. 10.00 (Wichrów), i o godz. 12.00. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej o godz. 17.00.
  8. Zgodnie z wytycznymi Wydziału Katechetycznego naszej Archidiecezji przypomina się rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego, a nie po wakacjach. Najlepiej zatem uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły lub jeszcze przed wakacjami, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.
  9. W najbliższą środę oraz piątek zapraszam na próbę liturgiczną do naszego kościoła dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej, która będzie miała miejsce 11 lipca bieżącego roku.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Kajetan Kural, zam. Krośnice i Justyna Jaszczuk, zam. Kostomłoty – zapowiedź druga, Mateusz Czerwiński zam. Kostomłoty i Katarzyna Burzyńska zam. Żarów – zapowiedz pierwsza.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień i na czas rozpoczynających się wakacji oraz urlopów. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.