14 NIEDZIELA ZWYKŁA 03. 07. 2022 R.

2 lipca 2022, godz.1628
  1. Przeżywamy dziś 14 Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
  3. W związku z wakacjami, pragnę przypomnieć i poinformować o wakacyjnej zmianie odprawiania Mszy św. w Niedzielę. Od dzisiejszej Niedzieli, przez cały lipiec i sierpień Msze Św. będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów) i o godz. 12.00.
  4. Dziś po Mszach Świętych prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego Franciszka tzw. ŚWIĘTOPIETRZE.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Zbigniew Grabowski zam. Kostomłoty i Justyna Bobowska zam. Jaroszów – zapowiedź trzecia, oraz Łukasz Wardzyk zam. Kostomłoty i Sandra Gruszczyńska zam. Rakoszyce – zapowiedź druga.
  6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą niedzielę oraz Gość Extra w całości poświęcony tajemnicy Eucharystii i obecności Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  7. Szczegóły i informacje na temat 42. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę oraz o zapisach na pielgrzymkę wywieszone są na tablicy ogłoszeń.
  8. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach. Dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Andrzej Fita. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.