14 Niedziela Zwykła 04.07.2021 r.

3 lipca 2021, godz.1712
  1. Przeżywamy dziś 14 Niedzielę Zwykłą. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Czwartek: Św. Jana z Dukli.
  3. Ze względu na rozpoczynający się czas wakacji chciałbym przypomnieć, że w miesiącu lipcu i sierpniu zmienia się plan Niedzielnych Mszy Świętych. Msze Święte będą sprawowane o 8.00, godz. 10.00 (Wichrów), i o godz. 12.00. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej o godz. 17.00.
  4. W najbliższą środę po wieczornej Mszy Św. zapraszam na próbę liturgiczną do naszego kościoła dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej, która będzie miała miejsce 11 lipca bieżącego roku. W tym samym dniu (środa) od 15.00 zapraszam rodziców dzieci I Komunijnych do posprzątania terenu wokół naszego kościoła na Uroczystość I Komunii Świętej.
  5. W najbliższą Niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej o 10.00 będzie miała miejsce Uroczystość I Komunii Świętej. Z przyczyn organizacyjnych bardzo proszę parafian, których nie dotyczy ta Uroczystość, aby uczestniczyli i wybrali Msze Świętą o godz. 8.00.
  6. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowo-budowlanego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach. Dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Kajetan Kural, Krośnice i Justyna Jaszczuk, zam. Kostomłoty – zapowiedź trzecia oraz Mateusz Czerwiński zam. Kostomłoty i Katarzyna Burzyńska zam. Żarów – zapowiedz druga.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień i na czas rozpoczynających się wakacji oraz urlopów. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.