14 Niedziela Zwykła 05.07.2020 r.

4 lipca 2020, godz.2130
  1. Przeżywamy 14 Niedzielę Zwykłą. Dziś przypada pierwsza Niedziela lipca. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w Niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
  2. Na czas wakacji w miesiącu lipcu dekretem Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego do naszej parafii został skierowany do pomocy duszpasterskiej Ks. Wojciech Bujak. Witamy Ks. Wojciecha w naszej wspólnocie i życzymy mu dobrego i owocnego pobytu wśród nas.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Środa: Św. Jana z Dukli, Sobota: Św. Benedykta Opata – Patrona Europy.
  4. Ze względu na rozpoczęty czas wakacji, przypominam, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze Święte w Niedzielę sprawowane są o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów), i o godz. 12.00. Nie ma Mszy Świętej popołudniowej o godz. 17.00.
  5. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  6. Powoli zbliża się 13 lipca (poniedziałek za tydzień), a więc kolejne w tym roku nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską wokół naszego kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej, oraz podanie intencji Mszy Świętej przez Różę Różańcową p. Józefy Łyszczyk. Przed Mszą Św. jak zawsze będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paweł Kozłowski, zam. Kostomłoty i Bożena Siejak, zam. Siemianowice Śląskie – zapowiedź trzecia.
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.