14 NIEDZIELA ZWYKŁA 09. 07. 2023 R.

8 lipca 2023, godz.2159
  1. Dziś kolejna lipcowa Niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Benedykta – Patrona Europy, Środa: Św. Brunona z Kwerfurtu, Czwartek: Św. Andrzeja Świerada, Sobota: Św. Bonawentury.
  3. We wtorek 11 lipca obchodzimy dzień Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów. Pomódlmy się w tym dniu za ofiary ludobójstwa na Kresach Wschodnich, o przebaczenie i właściwą pamięć historyczną.
  4. W najbliższy czwartek wypada 13 lipca, a więc kolejne nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o asystę przy figurce Matki Bożej Fatimskiej oraz podanie intencji Różę Różańcową p. Lilianny Krycińskiej. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  5. Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli (rolnikach) rozpoczął się już czas żniw. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił im pogodą i bezpieczeństwem w ich trudzie.
  6. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na ten tydzień.
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.