15 Niedziela Zwykła 11.07.2020 r.

11 lipca 2020, godz.2028
  1. Przeżywamy 15 Niedzielę Zwykłą. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  2. Dziś II tura wyborów prezydenckich. Każdy obywatel jest odpowiedzialny za Ojczyznę, winien zatem uczestniczyć w sprawach publicznych, a zatem udział w wyborach to nasz obowiązek do czego serdecznie zachęcam. Wynika on z odpowiedzialności za dobro wspólne. Jednocześnie katolik, dokonując wyboru, powinien zawsze pamiętać, że każda nasza decyzja ma moralny wymiar. Może być dobra albo zła, ta wyborcza także. Zachęcam zatem do modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny, wypraszając dla niej Boże Błogosławieństwo.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, Środa: Św. Bonawentury, Czwartek: N.M. Panny z Góry Karmel.
  4. Ze względu na rozpoczęty czas wakacji, przypominam, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze Święte w Niedzielę sprawowane są o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów), i o godz. 12.00. Nie ma Mszy Świętej popołudniowej o godz. 17.00.
  5. Jutro 13 lipca, a więc kolejne w tym roku nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską wokół naszego kościoła. W tym miesiącu za nabożeństwo odpowiedzialna jest Róża Różańcowa p. Józefy Łyszczyk. Przed Mszą Św. jak zawsze będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  7. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.