15 Niedziela Zwykła 11.07.2021 r.

10 lipca 2021, godz.2223
  1. Przeżywamy dziś 15 Niedzielę Zwykłą. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.
  2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.
  3. W czasie letnich wędrówek po Ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w ich trudzie.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Wtorek: Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, Czwartek: Św. Bonawentury, Piątek: N.M. Panny z Góry Karmel.
  5. W najbliższy wtorek wypada 13 lipca, a więc nasze comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej, oraz oprawę liturgiczną Różę Różańcową p. Anny Niedobitek. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy to 4 zł.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mateusz Czerwiński zam. Kostomłoty i Katarzyna Burzyńska zam. Żarów – zapowiedź trzecia.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień i na czas wakacji oraz urlopów. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.