15 NIEDZIELA ZWYKŁA 16. 07. 2023 R.

15 lipca 2023, godz.2253
  1. Przeżywamy 15 Niedzielę Zwykłą. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja on pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary i nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, brakiem świątyni itp. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Czwartek: Bł. Czesława – Głównego Patrona Wrocławia, Sobota: Św. Marii Magdaleny
  3. Ponieważ we wtorek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą Niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – już dziś serdecznie zapraszam!
  4. W przyszłą Niedzielę, 23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat tego Dnia papież Franciszek wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie”. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych to nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. Chodzi nie tylko o docenienie ich obecności w kościele podczas liturgii i na prywatnej modlitwie. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnie podkreślić także ich obecność i rolę w rodzinach oraz społecznościach lokalnych. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej nie tylko w tę przyszłą Niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
  5. W Niedzielę 30 lipca, na terenie naszej parafii w godzinach porannych zatrzyma się Piesza Pielgrzymka Legnicka. Gdyby ktoś chciał wesprzeć swoimi ofiarami przygotowanie posiłku dla pielgrzymów, to w przyszłą Niedzielę będzie prowadzona zbiórka do puszek na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie – Bóg Zapłać.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dawid Wójtowicz, Kostomłoty i Iwona Iskra, zam. Osiek – zapowiedź pierwsza.
  7. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na ten tydzień.
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, wypoczywającym na urlopach i wakacjach, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.