16 Niedziela Zwykła 17. 07. 2022 r.

16 lipca 2022, godz.2207
  1. Przeżywamy dziś 16 Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i Zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Uroczystość Bł. Czesława – Głównego Patrona Miasta Wrocławia, Piątek: Święto Św. Marii Magdaleny, Sobota: Święto Św. Brygidy – Patronki Europy.
  3. W poniedziałek, tj. 25 lipca, przypada Święto Św. Jakuba i wspomnienie Św. Krzysztofa. W tym dniu będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy wszystkich do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu swojej podróży. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa w najbliższą Niedzielę, tj. 24 lipca, po Mszach Świętych odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.
  4. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Wojciech Cwek zam. Wrocław i Kamila Smyrgała Kostomłoty – zapowiedź druga oraz Rafał Mrzygłód zam. Borzygniew i Ewelina Żałobniak zam. Zabłoto – zapowiedź pierwsza.
  5. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: + Helena Włodarczyk, + Adela Kunecka. Polećmy Je Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie….
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.