16 Niedziela Zwykła 18.07.2021 r.

17 lipca 2021, godz.2224
  1. Przeżywamy dziś 16 Niedzielę Zwykłą. Jak dobrze brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco”. Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Bł. Czesława, Czwartek: Św. Mari Magdaleny, Piątek: Św. Brygidy patronki Europy, Sobota: Św. Kingi
  3. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszy Świętej o 8.00 i godz. 12.00 błogosławieństwo pojazdów na palcu przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  4. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mateusz Mikołajczak zam. Mieczków i Alicja Ożga zam. Kostomłoty – zapowiedz pierwsza.
  5. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Józefa Zelna. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień i na czas wakacji oraz urlopów. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.