16 Niedziela Zwykła 23. 07. 2023 r.

22 lipca 2023, godz.2158
  1. Przeżywamy 16 Niedzielę Zwykłą. W dzisiejszą Niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą Niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece Opatrzności Bożej.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Kingi, Wtorek: Św. Jakuba i Krzysztofa, Środa: Św. Joachima i Anny, Sobota: Św. Marty, Marii i Łazarza.
  3. Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Dlatego proszę kierowców, aby zatrzymali się jeszcze chwilę przy zaparkowanych w pobliżu kościoła pojazdach na ten obrzęd błogosławieństwa.
  4. W Niedzielę 30 lipca, na terenie naszej parafii w godzinach porannych zatrzyma się Piesza Pielgrzymka Legnicka. Gdyby ktoś chciał wesprzeć swoimi ofiarami przygotowanie posiłku dla pielgrzymów, to w dzisiejszą Niedzielę i za tydzień będzie prowadzona zbiórka do puszek na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie – Bóg Zapłać. Msza Święta polowa zostanie odprawiona na bosku wiejskim w Zabłociu o godz. 8.00.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Wielgus zam. Kostomłoty i Dorota Zglińska zam. Kąty Wrocławskie – zapowiedź pierwsza ; Tomasz Martela zam. Wrocisławice i Karolina Ziobro zam. Kostomłoty – zapowiedź pierwsza ; Dawid Wójtowicz, zam. Kostomłoty i Iwona Iskra, zam. Osiek – zapowiedź druga.
  6. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, wypoczywającym na urlopach i wakacjach, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.