17 Niedziela Zwykła 24. 07. 2022 r.

23 lipca 2022, godz.2240
  1. Przeżywamy dziś 17 Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Jakuba oraz Św. Krzysztofa, Wtorek: Św. Joachima i Anny rodziców N.M. Panny, Piątek: Św. Marty, Marii i Łazarza.
  3. Jutro poniedziałek, tj. 25 lipca, przypada Święto Św. Jakuba i wspomnienie Św. Krzysztofa. W tym dniu chcemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy wszystkich do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu swojej podróży. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa dzisiaj po Mszach Świętych odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.
  4. Dnia 31 lipca około godz. 7.30 w Zabłociu będzie miała postój 30 Legnicka Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymi zatrzymają się na boisku i tam odbędzie się postój połączony z posiłkiem.
  5. Szczegóły i informacje na temat 42. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę oraz o zapisach na pielgrzymkę wywieszone są na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Wojciech Cwek zam. Wrocław i Kamila Smyrgała zam. Kostomłoty – zapowiedź trzecia oraz Rafał Mrzygłód zam. Borzygniew i Ewelina Żałobniak zam. Zabłoto – zapowiedź druga.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku życzę, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.