17 Niedziela Zwykła 25.07.2021 r.

25 lipca 2021, godz.0625
  1. Przeżywamy dziś 17 Niedzielę Zwykłą.
  2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania zdrowego rozsądku i wyobraźni na drodze.
  3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Joachima i Anny, Rodziców N.M. Panny, Czwartek: Św. Marty, Sobota: Św. Ignacego z Loyoli.
  5. W przyszłą Niedzielę jako pierwszą Niedzielę miesiąca zapraszam Wspólnotę Różańca Świętego na Mszę Świętą o godz. 12.00, a po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Na czas wakacji w miesiącu sierpniu dekretem Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego zostaje skierowany do pomocy duszpasterskiej Ks. Natan Korsak-Kędzierski. Księdzu Neoprezbiterowi życzymy dobrego i owocnego pobytu wśród nas.
  7. W najbliższy piątek tj. 30-go lipca przez nasza parafię będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Legnicka. Tradycyjnie zatrzymają się oni w Zabłociu na boisku na postój około godz.  9.00. Pielgrzymka ma charakter sztafety, tzn. każdego dnia są dowożeni pielgrzymi na jeden dzień pielgrzymki i w kolejnym dniu przyjeżdżają następni. Polecamy się ich modlitwom i pamiętamy o wszystkich pielgrzymujących w tych dniach do różnego rodzaju sanktuariów maryjnych w Polsce i za granicą.
  8. 1 sierpnia o godz. 11.00 w Bazylice w Mielcu zostanie odprawiona Msza Św. z okazji 100 rocznicy urodzin byłego Proboszcza naszej wspólnoty w Kostomłotach ks. Franciszka Hanka. Z tej okazji organizowany jest wyjazd na tę uroczystość. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z Panią Moniką Janiec. Z tej okazji na stoliku przy wyjściu z naszej świątyni została wystawiona księga, do której można wpisywać życzenia dla Ks. Franciszka. Zostanie ona przekazana za tydzień dostojnemu Jubilatowi jako wyraz pamięci naszej wspólnoty.
  9. W przyszłą Niedzielę, na polecenie Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, zgodnie z zaleceniem KEP, przeprowadzona będzie po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej dla naszych Sióstr i Braci poszkodowanych w nawałnicach, które nawiedziły Polskę, Niemcy, Belgię i Holandię. Celem tej akcji jest okazania konkretnego wsparcia poszkodowanym w wyniku tych niszczycielskich zjawisk przyrody.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mateusz Mikołajczak zam. Mieczków i Alicja Ożga zam. Kostomłoty – zapowiedź druga, oraz Dominik Dziedzic zam. Kąty Wrocławskie i Marta Janiec zam. Zabłoto – zapowiedź pierwsza.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień i na czas wakacji oraz urlopów. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.