17 Niedziela Zwykła 26. 07. 2020 r.

25 lipca 2020, godz.2131
  1. Przeżywamy 17 Niedzielę Zwykłą. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Pamiętajmy o pracy, lekarzy, pielęgniarek i rolników, szanujmy ich trud i poświęcenie dla nas wszystkich.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Św. Marty, Piątek: Św. Ignacego z Loyoli, Sobota: Św. Alfonsa Liguori
  3. Tradycyjnie jak co roku przez miejscowości naszej Parafii będzie przechodzić Legnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi w tym roku zatrzymają się tylko na postój w Zabłociu na boisku 30 lipca (czwartek) około godz. 9.00. Z racji specyficznego czasu epidemicznego pielgrzymka ma charakter sztafety, tzn. codziennie jest grupa około 50 nowych osób, które pielgrzymują do tronu Pani Jasnogórskiej. Pielgrzymi mają przygotowany przez siebie prowiant na jeden dzień pielgrzymowania, więc nie ma ogromnej potrzeby (jak co roku) z przygotowywaniem śniadania dla nich. Myślę, że sama obecność i powitanie ich w naszej miejscowości będzie wyrazem naszej chrześcijańskiej solidarności z tymi, którzy zdecydowali się na pielgrzymi szlak.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
  5. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, przypada wtedy również odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. Tradycyjnie w tym dniu zapraszam Wspólnotę Żywego Różańca na Mszę Świętą o godz. 12.00 sprawowaną w ich intencji.
  6. Powoli dobiega końca pomoc duszpasterska Ks. Wojciecha w naszej parafii. Dziękujemy Mu za wspólne przeżywanie wiary i dzielenie się radością Jego powołania kapłańskiego. Zapraszam w imieniu swoim i Ks. Wojciecha na Mszę Świętą w najbliższy piątek o godz. 18.00, w czasie której na zakończenie zostanie udzielone nam wszystkich Błogosławieństwo Prymicyjne przez posługę Ks. Wojciecha.
  7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  8. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.