17 Niedziela Zwykła 30. 07. 2023 r.

29 lipca 2023, godz.2224
  1. Przeżywamy 17 Niedzielę Zwykłą. W najbliższym tygodniu rozpoczniemy miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Ignacego z Loyoli, Wtorek: Św. Alfonsa Liguori, Piątek: Św. Jana Marii Vianneya.
  3. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do Niedzieli, 6 sierpnia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 18.00 będzie to zarazem Msza Św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych. A w sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  5. W przyszłą Niedzielę, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. W przyszłą Niedzielę wypada również pierwsza Niedziela miesiąca. Zapraszam serdecznie Wspólnotę Żywego Różańca do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godz. 12.00, a potem zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Dziś na terenie naszej parafii w godzinach porannych zatrzymała się Piesza Pielgrzymka Legnicka. Gdyby ktoś chciał wesprzeć swoimi ofiarami przygotowanie posiłku dla pielgrzymów, to jeszcze w dzisiejszą Niedzielę prowadzona jest zbiórka do puszek na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie – Bóg Zapłać.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Wielgus zam. Kostomłoty i Dorota Zglińska zam. Kąty Wrocławskie – zapowiedź druga ; Tomasz Martela zam. Wrocisławice i Karolina Ziobro Kostomłoty – zapowiedź druga ; Dawid Wójtowicz, zam. Kostomłoty i Iwona Iskra, zam. Osiek – zapowiedź trzecia.
  8. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, wypoczywającym na urlopach i wakacjach, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.