19 Niedziela Zwykła 13.08.2023 r.

12 sierpnia 2023, godz.2242
  1. Przeżywamy 19 Niedzielę Zwykłą. W wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Nade wszystko powierzajmy je opatrzności Bożej przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Czwartek: Św. Jacka Odrowąża.
  3. We wtorek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Msze Św. w tym dniu będą sprawowane o godz.: 8.00, 10.00 (Wichrów) i o godz.: 12.00.
  4. W Polsce ta Uroczystość jest znana i obchodzona jako Święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o opiece Bożej. Dlaczego właśnie w tę Uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. W tę najbliższą maryjną Uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  5. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  6. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, wypoczywającym na urlopach i wakacjach, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.