2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021 r.

2 stycznia 2021, godz.2210
  1. W pierwszą Niedzielę Nowego Roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi, aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem”, czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
  2. W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu dodając cyfry roku Pańskiego. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny. Dzięki tym ofiarom, możliwe jest przygotowanie do przyszłych zadań ewangelizacyjnych misjonarzy i misjonarek w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Msze Święte w tym dniu sprawowane będą jak w każdą Niedzielę.
  3. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  4. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu sprawowane będą rano o godz. 8.00, natomiast po południu o godz. 17.00 Msze Święte kolędowe w intencji przedstawicieli rodzin mieszkańców z poszczególnych miejscowości i ulic naszej parafii.

Plan Mszy Świętych Kolędowych jest następujący:

04. 01. 2021
ZA MIESZKAŃCÓW JENKOWIC Od p. Ludwika Dziuby do p. Marka Broniewicza
05. 01. 2021
ZA MIESZKAŃCÓW JENKOWIC Od p. Teresy Gładysz do p. Bogusława Żuchowskiego
06. 01. 2021
Uroczystość Objawienia Pańskiego
07. 01. 2021
ZA MIESZKAŃCÓW ZABŁOTA Od p. Rafała Janiec do p. Marka Krycińskiego
08. 01. 2021
ZA MIESZKAŃCÓW ZABŁOTA Od p. Janusza Kuneckiego do p. Tomasza Piwowara
09. 01. 2021
ZA MIESZKAŃCÓW ZABŁOTA Od p. Marcina Martka do p. Dariusza Miśkiewicza

5. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.