2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25. 02. 2024 R.

24 lutego 2024, godz.2204
  1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
  2. Dzisiejsza Niedziela to Niedziela „Ad Gentes”, jest ona Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji po Mszach Św. prowadzona jest zbiórka na wsparcie projektów misyjnych realizowanych przez dzieło pomocy misjonarzom posługującym w Afryce.
  3. Nabożeństwa pasyjne okresu Wielkiego Postu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i chwalebnego zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdego i każdej z nas.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszym czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Mszy Świętej otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.
  5. W pierwszy piątek miesiąca Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00. Godzinę przed wieczorną Mszą Świętą czyli od godz. 16.00 z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi Świętej pierwszopiątkowej. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji naszych drogich zmarłych w ramach Mszy Świętej zbiorowej.
  6. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Św. w Zabłociu o godz. 9.00, a później odwiedziny chorych w ich domach.
  7. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją do Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, obfitego Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.