20 Niedziela Zwykła 14. 08. 2022 r.

13 sierpnia 2022, godz.2222

1. Przeżywamy dziś 20 Niedzielę Zwykłą. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Św. Jacka, Sobota: Św. Bernarda.
  3. Jutro, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją Papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w porządku Niedzielnym, a więc o godz.  8.00, godz. 10.00  (Wichrów), i o godz. 12.00
  4. W polskiej tradycji jutrzejsza Uroczystość nosi nazwę Święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
  5. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Maciej Kruźlak zam. Wichrów i Sabina Kargul zam. Chojnów – zapowiedź druga.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku życzę, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.