20 Niedziela Zwykła 16. 08. 2020 r.

15 sierpnia 2020, godz.2139
  1. Przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Jacka, Czwartek: Św. Bernarda, Piątek: Św. Piusa X, Sobota: N.M. Panny Królowej.
  3. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego. W tym dniu zapraszam na Mszę Św. godz. 18.00.
  4. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o tych, którzy wypoczywają na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Kamil Cegiełka, zam. Kostomłoty i Izabela Winkowska, zam. Jawor – zapowiedź trzecia.
  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  7. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.