20 Niedziela Zwykła 20. 08. 2023 r.

19 sierpnia 2023, godz.2132
  1. Przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą.
  2. W związku ze skutkami powodzi na Słowenii i napływającymi prośbami, Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się z apelem, aby wspomóc wszystkich którzy w jakikolwiek sposób ucierpieli podczas tej powodzi. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na fundusze, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane poszkodowanym.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Piusa X Papieża, Wtorek: Św. N. M. Panny Królowej, Czwartek: Św. Bartłomieja Apostoła, Sobota: Św. N. M. Panny Częstochowskiej – Uroczystość.
  4. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  5. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających jeszcze na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.
  6. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, wypoczywającym na urlopach i wakacjach, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.