21 Niedziela Zwykła 21. 08. 2022 r.

20 sierpnia 2022, godz.2017
  1. Przeżywamy dziś 21 Niedzielę Zwykłą. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: N. M. Panny Królowej, Środa: Św. Bartłomieja Apostoła – Święto, Sobota: Św. Moniki.
  3. W piątek, 26 sierpnia, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszam na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00.
  4. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Maciej Kruźlak zam. Wichrów i Sabina Kargul zam. Chojnów – zapowiedź trzecia.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Józef Czworowski. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….
  6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.