21 Niedziela Zwykła 23. 08. 2020 r.

22 sierpnia 2020, godz.2019
  1. Przeżywamy 21 Niedzielę Zwykłą. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Bartłomieja Apostoła, Środa: Uroczystość N.M. Panny Częstochowskiej, Czwartek: Św. Moniki, Piątek: Św. Augustyna, Sobota: Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.
  3. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy również podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.
  4. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  5. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.