21 Niedziela Zwykła 27. 08. 2023 r.

26 sierpnia 2023, godz.2142
  1. Przeżywamy 21 Niedzielę Zwykłą.
  2. Wakacje, urlopy dobiegają powoli końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas Niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem Bogiem.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Augustyna, Wtorek: Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.
  4. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  5. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do godz. 18.00, w tym czasie okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Zachęcam dzieci, młodzież oraz dorosłych do skorzystania w najbliższy piątek z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Podczas Mszy Świętej zbiorowej o godz. 18.00 będziemy modlić się za naszych drogich zmarłych.
  7. W sobotę Msza Święta w kaplicy w Zabłociu o godz.  9.00, a potem tradycyjnie odwiedziny chorych.
  8. W przyszłą Niedzielę z racji pierwszej Niedzieli miesiąca, zapraszam do modlitwy Wspólnotę Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.
  9. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej.