22 Niedziela Zwykła 03. 09. 2023 r.

2 września 2023, godz.2205
  1. Przeżywamy 22 Niedzielę Zwykłą. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
  2. Jutro, a więc w poniedziałek, 4 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy do naszego kościoła, dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
  3. W piątek, 8 września, przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie Świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msza Święte w tym dniu o  godz. 18.00, na niej również pobłogosławimy ziarno na zasiew.
  4. Z racji Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny nasz kościół filialny obchodzi swój doroczny odpust. Msza Święta odpustowa zostanie odprawiona w kościele w Wichrowie w przyszłą Niedzielę o  godz. 12.00. Z racji tego odpustu wyjątkowo porządek Mszy Świętych w przyszłą Niedzielę w naszym kościele w Kostomłotach będzie następujący: godz. 8.00, godz. 10.00 i godz. 17.00.
  5. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o  godz. 10.00 tu w naszym kościele zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dzieci, które rozpoczynają swoją edukację szkolną i katechetyczną, czyli „Pierwszaków”. Zapraszam również wszystkie pozostałe dzieci ze starszych klas, które chciałyby poświęcić swoje przybory szkolne, aby przyniosły je do kościoła na tę właśnie Mszę Świętą.
  6. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – funduszu remontowo-budowlanego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom oraz osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach. Dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie oraz za każdą ofiarowaną złotówkę – Bóg Zapłać. Informuję, że zostały zapłacone zobowiązania finansowe za wywóz śmieci z naszego cmentarza parafialnego w Kostomłotach w kwocie: 1.608 zł. – jest to drugie półrocze.
  7. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona naszych ministrantów – czyli Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  8. W najbliższy piątek, tj. 8 września, zapraszam dzieci, które chciałyby swoim śpiewem wychwalać Pana Boga, na próbę scholii do GOK-u na  godz. 17.00.
  9. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. A tym którzy świętują w tym tygodniu świętują urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice lub jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem.