22 Niedziela Zwykła 28. 08. 2022 r.

27 sierpnia 2022, godz.2128
  1. Dziś ostatnia Niedziela wakacji, w liturgii 22 Niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum Niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.
  2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
  3. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz.  8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. W tym dniu będziemy obchodzić 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz.   17.00 do godz. 18.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  5. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz.  12.00 będziemy modlić się w intencji Wspólnoty Żywego Różańca z racji pierwszej Niedzieli miesiąca, a po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Również w najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz.  12.00 tu w naszym kościele zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dzieci, które rozpoczynają swoją edukację szkolną i katechetyczną, czyli „Pierwszaków”. Zapraszam również wszystkie pozostałe dzieci ze starszych klas, które chciałyby poświęcić swoje przybory szkolne, aby przyniosły je do kościoła na tę właśnie Mszę Świętą.
  7. Parafia Wawrzeńczyce organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Francji (Lourdes) oraz do Włoch. Są jeszcze wolne miejsca, szczegóły i bliższe informacje u Ks. Andrzeja w Wawrzeńczycach.
  8. Pan Sołtys Marek Żądło zaprasza w najbliższy czwartek tj. 1 września, na zebranie wiejskie. Odbędzie się ono w Sali w Gok-u o godz.  19.00.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  10. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.