22 Niedziela Zwykła 29.09.2021 r.

28 sierpnia 2021, godz.2038
  1. Przeżywamy dziś 22 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Piątek: Św. Grzegorza Wielkiego
  3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.
  4. 1 września rozpocznie się Nowy Rok Szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o Błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla uczniów, wychowawców, nauczycieli i rodziców, zostanie odprawiona w naszym kościele do 8.00. Serdecznie zapraszamy.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota oraz pierwsza Niedziela miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do godz. 18.00. W tym czasie okazja do skorzystania ze Spowiedzi Świętej, a później Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana tradycyjnie w intencji naszych drogich zmarłych w ramach Mszy Świętej zbiorowej.
  6. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Również w najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o 12.00 tu w naszym kościele zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dzieci, które rozpoczynają swoją edukację szkolną i katechetyczną, czyli „Pierwszaków”. Zapraszam również wszystkie pozostałe dzieci ze starszych klas, które chciałyby poświęcić swoje przybory szkolne, aby przyniosły je do kościoła na tą właśnie Msze Świętą.
  8. Od przyszłej Niedzieli, po wakacyjnej przerwie, przywracamy sprawowanie Mszy Świętej o 17.00.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień i na czas wakacji oraz urlopów. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.