22 Niedziela Zwykła 30. 08. 2020 r.

29 sierpnia 2020, godz.2239
  1. Przeżywamy 22 Niedzielę Zwykłą.
  2. Wakacje, urlopy powoli dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem Bogiem. Zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli w ramach Mszy Świętej wieczornej 1 września o godz. 18.00.
  3. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
  4. We wtorek 1 września przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  5. Spotkanie dla rodziców wraz z dziećmi w sprawie strojów komunijnych oraz zakupu ewentualnych dodatków na tą Uroczystość odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 3 września, w sali GOK-u: dla chłopców o godz. 18.00, a dla dziewczynek o godz. 19.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z Sakramentu Pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.
  7. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy dziękowali za dar Eucharystii i Kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek okazja do Spowiedzi Świętej w naszym kościele od godz. 17.00 do godz. 18.00, w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych. Zapraszam też do licznego udziału w pierwszopiątkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu, a także do udziału w Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej.
  8. W pierwszą sobotę miesiąca września Msza Święta w Zabłociu tradycyjnie o godz. 7.30, a potem odwiedziny chorych.
  9. Przyszła Niedziela to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych. Również od przyszłej Niedzieli, po wakacyjnej przerwie, przywracamy sprawowanie Mszy Świętej o godz. 17.00.
  10. Również w najbliższą Niedzielę, tj. 6 września na Mszy Św. o godz. 12.00, tu w naszym kościele, zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dzieci, które rozpoczynają swoją edukację szkolną i katechetyczną, czyli „Pierwszaków”. Zapraszam również wszystkie pozostałe dzieci ze starszych klas, które chciałyby poświęcić swoje przybory szkolne, aby przyniosły je do kościoła na tę właśnie Mszę Świętą.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Adam Krakowiak, zam. Wrocław i Ewa Łychońska, zam. Zabłoto – zapowiedź pierwsza.
  13. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.