23 Niedziela Zwykła 04. 09. 2022 r.

3 września 2022, godz.2124
  1. Dziś 23 Niedziela w ciągu roku liturgicznego – pierwsza Niedziela miesiąca. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem. Po Mszy Świętej wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W czwartek, 8 września, przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie Świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msza Święte tego dnia o godz. 18.00. Błogosławieństwo ziarna siewnego po wieczornej Mszy Świętej.
  3. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowo-budowlanego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom oraz osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach. Dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie oraz za każdą ofiarowaną złotówkę. Bóg Zapłać.
  4. Od tego roku szkolnego zostają wprowadzone w naszej parafii Msze Święte dla dzieci. Będą to Msze z oprawą muzyczną scholii oraz kazaniem dedykowanym dla naszych najmłodszych parafian. Msze Święte będą sprawowane w każdą trzecią Niedzielę miesiąca o godz. 12.00, począwszy od października.
  5. Również od tego roku szkolnego wprowadzamy przygotowanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, nie tylko poprzez edukacje katechetyczną w szkole, ale również przez spotkania formacyjne w ramach katechezy parafialnej. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu po wieczornej Mszy Świętej. O szczegółach poinformuję w najbliższym czasie.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dominik Kryciński zam. Zabłoto i Emilia Gul zam. Bąków – zapowiedź pierwsza.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę, a na stoliku najnowszy wrześniowy nr Nowego Życia.
  8. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem.