23 Niedziela Zwykła 05. 09. 2021 r.

4 września 2021, godz.1233
  1. Przeżywamy dziś 23 Niedzielę Zwykłą. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.
  2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. W naszej wspólnocie jest to też dzień odpustu w kościele filialnym w Wichrowie. Msza Św. odpustowa zostanie odprawiona w przyszłą Niedzielę o 10.00. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ks. Arkadiusz Chwastyk Kanclerz Kurii Świdnickiej.
  3. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, oraz Gość Extra poświęcony nowym błogosławionym ks. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz Siostrze Elżbiecie Róży Czackiej – cena tego wydania to 10 zł.
  4. Dziś w Niedzielę 5 września w Kościele w Polsce obchodzimy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Zaapelował, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. W naszej parafii ta zbiórka zostanie przeprowadzona w przyszłą Niedzielę po Msza Św.
  5. Wraz z parafią w Wawrzeńczycach organizujemy wyjazd na czuwanie duchowieństwa i wiernych naszej Archidiecezji do Częstochowy w dniu 17 września (tj. piątek). Wyjazd około 8.00, powrót po Apelu Jasnogórskim. W programie m.in. modlitwa w Sanktuarium w Gidlach oraz uczestnictwo w uroczystej Mszy Św. na Jasnej Górze. Koszt wyjazdu to 70 zł. zapisy po Mszach Św. w zakrystii. Ilość miejsc jest ograniczona.
  6. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowo-budowlanego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach. Dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Michał Kowalski zam. Wrocław i Daria Stankiewicz zam. Kostomłoty – zapowiedź pierwsza.
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.