23 Niedziela Zwykła 06. 09. 2020 r.

5 września 2020, godz.2220
  1. Przeżywamy 23 Niedzielę Zwykłą.
  2. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju. W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
  3. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych Świąt Maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako Święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Z racji Uroczystości ku czci Matki Bożej na Mszy Świętej o godz. 18.00 zostanie poświęcone ziarno na zasiew. Zachęcam wszystkich rolników, działkowców do przyniesienia w tym dniu ziarna do pobłogosławienia.
  4. W przyszłą niedzielę wypada 13 września, a więc nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a później wspólnie odmówimy różaniec i przejdziemy procesją Fatimską wokół naszego kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej przez Różę Różańcową p. Henryka Ciołka. Przed nabożeństwem będzie możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  5. Z racji przypadającego Święta ku czci Narodzenia N. M. Panny Uroczystość Odpustowa w naszym kościele filialnym w Wichrowie będzie miała miejsce w najbliższą Niedzielę o godz. 10.00. Okazja do Spowiedzi Świętej przed Uroczystością Odpustową będzie w Wichrowie w sobotę od godz. 19.00 do godz. 19.30.
  6. Również w najbliższą niedzielę, tj. 13 września, będziemy dziękować dobremu Bogu za łaskę tegorocznych plonów. Msza Święta dziękczynna zostanie odprawiona w naszym kościele w Kostomłotach o godz. 13.30. W imieniu władz Gminy i swoim, serdecznie zapraszam do udziału w tej Uroczystości.
  7. Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą środę, tj. 9 września, w naszym kościele parafialnym o godz. 18.30. Obecność na tym spotkaniu będzie potwierdzeniem chęci przyjęcia tego Sakramentu. Planowany dzień udzielenia Sakramentu Bierzmowania w naszej wspólnocie parafialnej, to Niedziela 27 września o godz. 17.00. Polecajmy więc w naszych modlitwach kandydatów do tego Sakramentu i ich rodziny.
  8. Informacja dla dzieci przygotowujących się do tegorocznego Sakramentu I Komunii Świętej. Spotkanie dla dzieci odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 10 września, w kościele parafialnym o godz. 18.30. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.
  9. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Adam Krakowiak, zam. Wrocław i Ewa Łychońska, zam. Zabłoto – zapowiedź druga
  12. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Marianna Kulba. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….
  13. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.