23 Niedziela Zwykła 10. 09. 2023 r.

9 września 2023, godz.2230
  1. Przeżywamy 23 Niedzielę Zwykłą.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie.
  3. W środę wypada 13 września, a więc nasze comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz.18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o asystę przy figurce Matki Bożej Fatimskiej, oraz oprawę liturgiczną Różę Różańcową p. Haliny Grzegorek.
  4. W czwartek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. W tym dniu przypada nasza doroczna Uroczystość Odpustowa, która zostaje przesunięta na najbliższą Niedzielę, tak aby jak największa liczba naszych parafian i gości mogła wziąć udział w tym święcie. Uroczysta Msza Święta Odpustowa pod przewodnictwem Ks. bp Macieja Małygi, zostanie odprawiona w przyszłą Niedzielę o godz. 13.00. Intencją tej Mszy Świętej będzie modlitwa za całą naszą parafię oraz modlitwa dziękczynna za tegoroczne zbiory (żniwa) i za pracę wszystkich rolników naszej parafii.
  5. Bardzo proszę chętne osoby o pomoc w posprzątaniu terenu i obejścia wokół naszego Kościoła przed uroczystością Odpustową. Sprzątanie odbędzie się w sobotę od godz. 9.00.
  6. Okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej przed Odpustem parafialnym będzie w sobotę od godz.  17.00 do godz. 18.00.
  7. W przyszłą Niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W przyszłą Niedzielę będzie również prowadzona zbiórka do puszek na naszą lokalną rozgłośnię Radio Rodzina.
  8. Informuję, że w dniach od 29 września do 27 października odbędzie się w parafii Katy Wrocławskie dekanalny kurs i nauki przedmałżeńskie. Spotkania odbywać się będą w salce parafialnej w piątki i niedziele o godz.  19.00. Zainteresowane pary proszę o zgłaszanie się w Parafii Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich.
  9. Wkrótce odbędzie się pierwsze spotkanie wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w dzieło Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Można jeszcze dołączyć do grupy synodalnej w naszej parafii.
  10. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Czesława Oleśków, + Henryk Ciołek. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie….
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Świętującym w tym tygodniu swoje urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice lub jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem.