24 Niedziela Zwykła 11. 09. 2022 r.

10 września 2022, godz.2212
  1. Dziś 24 Niedziela w ciągu roku liturgicznego. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.
  2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
  3. We wtorek wypada 13 września, a więc nasze comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej, oraz oprawę liturgiczną Różę Różańcową p. Jadwigi Stadnik.
  4. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. W tym dniu przypada nasza doroczna Uroczystość Odpustowa, która zostaje przesunięta na najbliższą Niedzielę, tak aby jak największa liczba naszych parafian mogła wziąć udział w tym święcie. Uroczysta Msza Święta Odpustowa pod przewodnictwem Ks. Krzysztofa Tomczaka – Proboszcza parafii Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich, zostanie odprawiona w przyszłą Niedzielę o godz. 13.00.
  5. Bardzo proszę chętne osoby o pomoc w posprzątaniu terenu i obejścia wokół naszego Kościoła. Sprzątanie to odbędzie się w sobotę o godz. 9.00.
  6. Okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej przed Odpustem parafialnym będzie w sobotę od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  7. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dominik Kryciński zam. Zabłoto i Emilia Gul zam. Bąków – zapowiedź druga.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę, a na stoliku najnowszy wrześniowy nr Nowego Życia.
  10. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Życzę doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.