24 Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.

11 września 2021, godz.2101
  1. Przeżywamy dziś 24 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Jana Chryzostoma, Wtorek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Czwartek: Św. Męczenników Korneliusz Papieża i Cypriana Biskupa, Sobota: Święto Św. Stanisława Kostki patrona Polski.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy
  4. Dziś przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz pomocy Afgańczykom. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.
  5. Jutro, tj. poniedziałek, wypada 13 września, a więc nasze comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej, oraz oprawę liturgiczną Różę Różańcową p. Haliny Grzegorek. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy to 4 zł.
  6. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
  7. W tym dniu przypada nasza doroczna Uroczystość Odpustowa, która zostaje przesunięta na Niedzielę, tak aby jak największa liczba naszych parafian mogła wziąć udział w tym święcie. Uroczysta Msza Święta Odpustowa pod przewodnictwem Ks. Eryka Dobrzańskiego – wikariusza parafii Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich, zostanie odprawiona w przyszłą Niedzielę o 13.00.
  8. Okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej przed Odpustem parafialnym będzie w sobotę od 17.00 do godz. 18.00.
  9. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
  10. Wraz z parafią w Wawrzeńczycach organizujemy wyjazd na czuwanie duchowieństwa i wiernych naszej Archidiecezji do Częstochowy w dniu 17 września (tj. piątek). Wyjazd około 8.00, powrót po Apelu Jasnogórskim. W programie m.in. modlitwa w Sanktuarium w Gidlach oraz uczestnictwo w uroczystej Mszy Św. na Jasnej Górze. Koszt wyjazdu to 70 zł. zapisy po Mszach Św. w zakrystii. Ilość miejsc jest ograniczona.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, oraz Gość Extra poświęcony nowym błogosławionym Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz Siostrze Elżbiecie Róży Czackiej – cena tego wydania to 10 zł.
  12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Michał Kowalski zam. Wrocław i Daria Stankiewicz zam. Kostomłoty – zapowiedź druga.
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.