24 Niedziela Zwykła 13. 09. 2020 r.

12 września 2020, godz.2035
  1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Wtorek: N.M. Panny Bolesnej, Środa: Św. Męczenników Korneliusza Papieża i Cypriana Bpa., Piątek: Św. Stanisława Kostki.
  3. W dzisiejszą niedzielę, będziemy dziękować dobremu Bogu za łaskę tegorocznych plonów. Msza Święta dziękczynna zostanie odprawiona w naszym kościele w Kostomłotach dziś o godz. 13.30. W imieniu władz Gminy i swoim, serdecznie zapraszam do udziału w tej Uroczystości.
  4. Dziś 13 września, a więc nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a później wspólnie odmówimy różaniec i przejdziemy procesją Fatimską wokół naszego kościoła.
  5. W poniedziałek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Uroczystość Odpustowa, zostaje przesunięta na Niedzielę, aby jak najwięcej naszych parafian mogło wziąć udział w tym święcie. Uroczysta Msza Święta Odpustowa pod przewodnictwem Ks. Krzysztofa Ory – Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Diecezji Świdnickiej, zostanie odprawiona o godz. 13.00. Również w czasie tej Mszy Świętej wraz z rolnikami z naszej wspólnoty parafialnej będziemy dziękować za tegoroczne zbiory i plony, które udało się zebrać z naszych pól. W imieniu swoim i naszych rolników serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
  6. Przy okazji zbliżającego się odpustu potrzeba nam zadbać o porządek wokół naszej świątyni. Bardzo proszę zatem chętne osoby – zarówno mężczyzn jak i panie – o pomoc w posprzątaniu obejścia wokół naszego kościoła. Sprzątanie to odbędzie się w sobotę od godz. 9.00. Proszę zabrać ze sobą potrzebne narzędzia do pozamiatania chodnika wokół kościoła.
  7. Okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej przed Odpustem parafialnym będzie w sobotę od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  8. Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie formacyjne odbędzie się w najbliższą środę, tj. 16 września, w naszym kościele parafialnym o godz. 18.30. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa. Przypomnę, że planowany dzień udzielenia Sakramentu Bierzmowania w naszej wspólnocie parafialnej, to Niedziela 27 września o godz. 17.00.
  9. Informacja dla dzieci przygotowujących się do tegorocznego Sakramentu I Komunii Świętej. Spotkanie dla dzieci odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 17 września, w kościele parafialnym o godz. 18.30. Obecność dzieci na tym spotkaniu jest obowiązkowa.
  10. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić 54 Dzień Środków Masowego Przekazu. Z tej okazji ofiary składane do puszek po Mszach Świętych przeznaczone będą na utrzymanie naszej diecezjalnej rozgłośni radiowej, tj. Radia Rodzina. Za wszelkie ofiary już teraz składam serdeczne Bóg Zapłać.
  11. W niedzielę 27 września w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne, które potrwają do 25 października. Nauki odbywać się będą w piątki i niedzielę o godz. 19.00 w salce katechetycznej. Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa należy wcześniej zgłosić chęć udziału w tych naukach pod nr telefonicznym parafii św. Ap. Piotra i Pawła. Termin zgłoszeń upływa 24 września. Wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć związek małżeński, zapraszam do wzięcia udziału w tych naukach.
  12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest wrześniowy nr Nowego Życia.
  13. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Adam Krakowiak, zam. Wrocław i Ewa Łychońska, zam. Zabłoto – zapowiedź trzecia.
  14. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.