24 Niedziela Zwykła 17. 09. 2023 r.

16 września 2023, godz.2207
  1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą dla nas jest to dzień Odpustu Parafialnego.
  2. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby nasz Odpust miał tak uroczysty charakter. Dziękuje Ks. Bp Maciejowi za przewodniczenie naszej modlitwie i odprawienie Mszy Świętej Odpustowej, dziękuję Księżom Dekanatu Kąty Wrocławskie na czele z Ks. Dziekanem Piotrem Komanderem, Panu Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza (ministrantom, lektorom), dziękuję Panom i Panią asystującym w czasie naszej procesji, dziewczynkom sypiącym kwiaty i wszystkim, którzy dziś zechcieli się razem z nami modlić i radować naszym dorocznym Odpustem. Po skończonej Uroczystości zapraszam Ks. Biskupa i Księży na obiad do Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ul. Średzkiej.
  3. W dzisiejszą Niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie obchodzimy kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Dziś po Mszach Świętych prowadzona jest zbiórka do puszek na naszą lokalną rozgłośnię Radio Rodzina.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Stanisława Kostki, Czwartek: Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, Sobota: Św. o. Pio z Pietrelciny.
  5. Informuję, że w dniach od 29 września do 27 października odbędzie się w parafii Katy Wrocławskie dekanalny kurs i nauki przedmałżeńskie. Spotkania odbywać się będą w salce parafialnej w piątki i niedziele o godz. 19.00. Zainteresowane pary proszę o zgłaszanie się w Parafii Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich.
  6. W środę, tj. 20 września, odbędzie się pierwsze spotkanie wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w dzieło Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Spotkanie będzie miało miejsce w kościele po wieczornej Mszy Świętej.
  7. W przyszłą Niedzielę zapraszam dzieci na Mszę Świętą o godz. 12.00 z oprawą muzyczną naszej scholi i kazaniem adresowanym do naszych najmłodszych parafian.
  8. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny oraz różnego rodzaju rocznice lub jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza Was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem.