25 Niedziela Zwykła 18. 09. 2022 r.

17 września 2022, godz.2210
  1. Dziś 25 Niedziela w ciągu roku liturgicznego. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.
  2. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie naszej dzisiejszej Uroczystości Odpustowej. Wszystkim tym, którzy poświęcili swój czas na posprzątanie terenu wokół naszego kościoła, za przygotowanie dekoracji kwiatowych, Siostrom Różańcowym za niesienie świec w czasie procesji, osobom niosącym baldachim i sztandary, Panu organiście, dziewczynkom sypiącym kwiatki w czasie naszej procesji, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękuję wszystkim kapłanom z naszego Dekanatu Kąty Wrocławskie. Wszystkim za wszelką pomoc, wsparcie i życzliwość składam serdeczne Bóg Zapłać.
  3. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny. Z tej okazji ofiary składane w przyszłą Niedzielę do puszek po Mszach Świętych przeznaczone będą na utrzymanie naszej archidiecezjalnej rozgłośni radiowej, tj. Katolickiego Radia Rodzina oraz TV Rodzina. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać.
  4. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
  5. Informacja dla rodziców dzieci przygotowujących się do tegorocznego Sakramentu I Komunii Świętej. Spotkanie dla rodziców odbędzie się w najbliższą środę, tj. 21 września, w kościele parafialnym o godz. 18 30.
  6. Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 22 września, w naszym kościele parafialnym o godz. 18.30. Spotkanie to dotyczy uczniów klasy 8 szkoły podstawowej.
  7. W piątek 23 września w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Nauki odbywać się będą w piątki i niedzielę o godz. 19.00 w salce parafialnej, zapisy na pierwszym spotkaniu. Wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć związek małżeński, zapraszam do wzięcia udziału w tych naukach.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dominik Kryciński zam. Zabłoto i Emilia Gul zam. Bąków – zapowiedź trzecia.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę, a na stoliku najnowszy wrześniowy nr Nowego Życia.
  10. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.