25 Niedziela Zwykła 19.09.2021 r.

18 września 2021, godz.1500
  1. Przeżywamy dziś 25 Niedzielę Zwykłą i zarazem nasz doroczny Odpust Parafialny.
  2. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie naszej dzisiejszej Uroczystości Odpustowej. Za wszelką pomoc, wsparcie i życzliwość składam serdeczne Bóg Zapłać.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang, Wtorek: Św. Mateusza, Czwartek: Św. o. Pio z Pietrelciny
  4. Dzisiejsza Niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Z tej okazji ofiary składane w przyszłą Niedzielę do puszek po Mszach Świętych przeznaczone będą na utrzymanie naszej Archidiecezjalnej rozgłośni radiowej, tj. Katolickiego Radia Rodzina oraz TV Rodzina. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać.
  5. Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą środę, tj. 22 września, w naszym kościele parafialnym o godz. 18.30. Spotkanie to dotyczy uczniów klasy 1 szkoły średniej oraz uczniów klasy 8 szkoły podstawowej.
  6. Informacja dla rodziców dzieci przygotowujących się do tegorocznego Sakramentu I Komunii Świętej. Spotkanie dla rodziców odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 23 września, w kościele parafialnym o godz. 18.30.
  7. W piątek 24 września w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Nauki odbywać się będą w piątki i niedzielę o godz. 19.00 w salce parafialnej, zapisy na pierwszym spotkaniu. Wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć związek małżeński, zapraszam do wzięcia udziału w tych naukach.
  8. Parafia w Wawrzeńczycach organizuje wyjazd do Częstochowy w dniu 25 września (tj. sobota). Wyjazd o godz. 8.00, powrót około godz. 21.00. Koszt wyjazdu to 60 zł. zapisy po Mszach Św. w zakrystii.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Michał Kowalski Wrocław i Daria Stankiewicz zam. Kostomłoty – zapowiedź trzecia.
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.